Dzięki takim zajęciom bardziej rozumiemy, szybciej zapamiętujemy – ŻYWE LEKCJE HISTORII

Drukuj

Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy Bractwo Rycerskie Zamku Gniewskiego.

Pokazali nam lekcję związana ze średniowieczem (taniec, zakony rycerskie, droga do pasowania na rycerza). Współpracujemy z tym bractwem od trzech lat, gdyż naprawdę warto.  Każda lekcja przygotowana przez nich to ok. 50 minut barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieku słuchaczy.  Wyposażenie, którym się posługują, to dokładne repliki sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej. Odtwarzają je we współpracy z historykami, archeologami i rzemieślnikami z Polski i zagranicy.

Takie zajęcia uczą, bawią, dlatego bardzo je lubimy.

Fot. zamku w Gniewie z polskiezabytki.com.pl

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg