Są wśród nas...

Drukuj

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 5 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Ślubowanie uczniów jest piękną tradycją. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar  i pasowanie "wielkim piórem" na ucznia.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.  Ich poczynania obserwowali goście: Rada Pedagogiczna SP nr 2 w Gołdapi, przedstawiciele władz miasta, przyjaciele z współpracujących placówek oraz  rodzice i rodzeństwo.

Fot. Agnieszka Zdancewicz i Mirosław Słapik

Przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej poprowadzi pierwszoklasistów Alina Oleszczuk.

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i wspaniałej  oceny na pierwszym szkolnym świadectwie:)

O ślubowaniu napisały także gołdapskie portale: goldap.org.pl i goldap.info

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg