Edycja 7 - kwiecień 2009

Drukuj

W środę 22 kwietnia o godzinie 10.15 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego, odbył się drugi zielony dzień. Przybyli zaproszeni goście z Nadleśnictwa Gołdap i Parku Krajobrazowego z Żytkiejm. Zebrała się również cała społeczność szkolna. Przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. spektakl w wykonaniu klasy III a, konkurs na Modny Strój 2009 wyczarowany z odpadów, podsumowano akcje i konkursy przyrodnicze. Rozdano wiele nagród. Wszystko to, by uczcić Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Każdego roku w kwietniu wraz z moimi wychowankami przygotowujemy cykl spotkań ekologicznych, które nazywamy "Zielonymi Dniami" mówi nauczycielka Alina Oleszczuk. Właśnie wtedy moi podopieczni są Ekologicznymi Edukatorami. W tym roku Zielone Dni w SP2 rozpoczęły się 21 kwietnia od symbolicznego przecięcia zielonej wstęgi przez wicedyrektor szkoły Lilię Bogdańską i dyrektora Stefana Piecha.

Serdecznie dziękuję za systematyczną pracę i wieloletnią współpracę z zaprzyjaźnionymi placówkami wspierającymi naszą szkołę w przyrodniczej i ekologicznej edukacji mówi Stefan Piech. Liczę na dalsze zaangażowanie dzieci, nauczycieli, rodziców i instytucji, którym ważne jest środowisko. Pamiętajcie, że przyroda się bez nas obejdzie, a my bez niej nie. W sali było bardzo kolorowo, jednak dominował kolor zielony. Miłym akcentem było przyznanie tytułu "Przyjaciółki Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi". Otrzymały go: specjalistka do spraw edukacji Anna Michowiak z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach oraz leśnik Marzanna Konieczny z Nadleśnictwa Gołdap.
Spotkanie wzbogacił spektakl pod tytułem "Posłuchaj tych kroków", przygotowany przez klasę III a i jej wychowawczynię Alinę Oleszczuk. Nad przedstawieniem pracowały 23 osoby, które włożyły mnóstwo pracy.

Było ciężko, ale warto! Zrobiliśmy to, by ratować środowisko mówi Paweł. Przy tym spektaklu nie sposób było się nudzić. Przeplatały się w nim tańce, śpiew i recytacja. W rolę Ziemi wcieliła się Izabela Pianka, która prosiła Zielone Skrzaty o pomoc. Na ich drodze do Dobra stanęły Smutki - mieszkańcy Krainy Wiecznych Śmieci. Na szczęście ekologiczny patrol Zielonych Skrzatów znalazł właściwe wyjście z sytuacji. Pomogły mu oczywiście dzieci obecne w sali. Wspólny marsz i śpiew sprawił, że Zła Kraina Wiecznych Śmieci zamieniła się w czystą Ekolandię. Dzieci pokazały wszystkim, jak dbać o przyrodę, jak zbierać i segregować odpady. Zapoznały swoich kolegów z pojęciem recyklingu i wyjaśniły, jak bardzo jest ważny.

Z wielkim zaciekawieniem śledziłam losy bohaterów mówi nauczycielka i mama Urszula Piech. Muszę przyznać, że zawsze czuję się jak w prawdziwym teatrze. Wzruszyłam się do łez twierdzi Marzanna Konieczny. Dzieci są rewelacyjne. Przez trzy lata wspólnych działań zdążyłam je doskonale poznać i dlatego są mi tak bliskie. To nie były jeszcze wszystkie atrakcje przygotowane tego dnia.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się już VII Edycja Konkursu Modny Strój 2009, wyczarowany z odpadów. Mam na sobie papierki i pojemniki z tego, co sam zjadłem mówi Piotr. Dzieci zaprezentowały stroje, przechadzając się po wybiegu jak na pokazie mody. Bacznie przyglądały się im jurorki: Marzanna Konieczny, Anna Michowiak i Beata Grudzińska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i niespodzianki ufundowane przez Nadleśnictwo Gołdap i Radę Rodziców przy SP2 w Gołdapi.

Zielony Marsz 2009  wzbudził ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Gołdapi. Najważniejszy był jednak fakt, że dzieci  bardzo zaangażowały się w akcję. Wykonały kolorowe plakaty,transparenty i inne rekwizyty o tematyce ekologicznej. Głośny śpiew ,skandowanie podczas  marszu:
-Kochamy Przyrodę"
"Las Kumiecie kocha dzieci, las Kumiecie nie znosi śmieci"
"Pomagając pryrodzie pomagasz sobie"
przypomniało wszystkim o tym ,że "Ziemia jest naszym wspólnym domem"

W czwartek, 30 kwietnia uczniowie wyruszyli na swój kolejny ekologiczny patrol, tym razem do lasu Kumiecie na wielkie sprzątanie.

Joomla "wookie mp3 player 1.0 plugin" by Sebastian Unterberg